• Nahasõbralikud lasteriided on kiiresti tõusev trend. Ja kindlasti pole tegu pelgalt moesuunaga. Pigem tähendab see rõhuasetuse liikumist lasterõivaste loodusläheduse ja naturaalsuse suunas ning lapsevanemate teadlikkuse kasvu. Kuna beebide nahk on nii õrn, siis võib neile riiete leidmine olla üsna keeruline. Vanematele, kelle lapse nahk on eriti tundlik ning nahaärritus kerge tekkima, võib see tunduda aga lausa võimatu. Vivian, noor ema ja Nordic-Bebee veebipoe asutaja räägib lasteriiete nahasõbralikkusest.
 • Lasteriideid ostes on kõige olulisem pidada meeles – see, et tegu on lasteriietega, ei garanteeri veel, et riided oleksid valmistatud beebide heaolu silmas pidades. See käib eelkõige masstoodangut müüvate brändide kohta, kes ei hooli kvaliteedist vaid keskenduvad müüginumbritele. Kõik materjalid ja valmistusviisid lapse nahale ei sobi ning seepärast peab lasteriideid ostes ettevaatlik olema. Igale vanemale on ju kõige olulisem see, et nende laps oleks terve ja hoitud. Eelistades naturaalseid materjale, teeme suure teene pisikesele ilmakodanikule.

 

MIKS ON BEEBIDE NAHK NII TUNDLIK?

 • Beebide õrn nahk on vastuvõtlik välistele ärritajatele – beebide nahk on palju õhem kui täiskasvanutel. Beebi on siin maailmas olnud ju alles mõned kuud ja tunnetab kortsus tugevat kangast, krobelisi õmbluseid jms palju tugevamalt kui meie. Beebide naha vastupanuvõime areneb veel kuni 1 kuu jooksul peale sündi.
 • Beebide naha imendumisvõime on suur – see tähendab, et beebi organismi imenduvad läbi naha erinevad ained, sh kemikaalid, palju lihtsamini kui läbi täiskasvanu naha. Seepärast peaks eelistama lasteriideid ostes materjale mille tootmisel pole kasutatud pestitsiide. Väga sageli kasutatakse pestitsiide just puuvilla tootmisel, mis on lasteriiete põhiliseks tooraineks.
 • Kuna beebide nahk on oma loomult õrn ja arenemisfaasis, siis võivad paljud, nii looduslikud kui sünteetilised tooted ja rõivad nahaärritust põhjustada. Sellest ei pea aga ära ehmatama. Lapsevanemana on pigem oluline märgata, millised materjalid beebile ebamugavust põhjustavad. Võiks ka omamoodi logiraamatut pidada selle kohta, millal allergiline reaktsioon välja lööb. See aitab märgata seaduspärasusi, et ärritust tekitavaid materjale, toite jms edaspidi vältida.

EMAKSSAAMINE JA VEEBIPOE SÜND

 • Nordic Bebee looja Vivian leidis ennast esimese poja sünni järel paljudele lapsevanematele tuttavast olukorrast. Lasteriideid on küll võimalik internetist osta, kuid tihti jätab soovida üks kolmest – toodete kvaliteet, väljanägemine või see äge x-faktor disainis, mida sooviksid lapsele pakkuda. Nii otsustaski Vivian võtta asjad enda kätesse ning poja Klausi ja Eesti Kunstiakadeemia moeõpingute kõrvalt luua lasteriiete e-poe, mis vastaks nii tema, kui ka (nagu hiljem selgus) paljude teiste lapsevanemate ootustele. Sündis Nordic Bebee – e-pood lastele ja nende vanematele, kes tunnevad rõõmu kvaliteetsetest ja ägedatest lasteriietest ning vastutustundlikest brändidest.

TUTVU NORDIC BEBEEGA

 • Nordic Bebee on veebipood kuhu on kogutud kokku paremik Eesti ja Skandinaavia beebi- ja lasteriiete tootjatest, et klient saaks neid mugavalt ning turvaliselt ühest kohast leida ja osta.
 • Viviani soov on muuta lastekaupade soetamine võimalikult mugavaks ning rõõmu pakkuvaks kogemuseks: “Oleme koondanud oma e-poodi hoolikalt tehtud valiku põhjamaiselt ägeda disainiga beebi- ja lasteriietest. Esindatud on nii tunnustatud kodumaiste disainerite looming kui ka mujal maailmas laineid löövad brändid.”
 • “Brändide valimisel on meil kolm kindlat kriteeriumit: disain olgu äge, materjalid nahasõbralikud ning loodus võimalikult palju säästetud.”
 • Lasteriidebrändid mida Vivian soovitab eriti tundliku nahaga beebidele:
 • EERIN
 • Eerin on loodud Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini magistrandi Jette Heinlo poolt 2009. aastal. Rõivaste tootmisprotsess toimub Eestis, see annab tööd kohalikele ning tagab kõrge kvaliteedi. Tooted on valmistatud sertifitseeritud 100% orgaanilisest puuvillast ja bambusviskoosist. Loe lähemalt ja vaata tooteid SIIT

 

 • MINI RODINI
 • Mini Rodini on Rootsi lasterõivaste bränd, mis sai alguse 2006. aastal illustraator Cassandra Rodini poolt, kui austusavaldus kõikidele lastele ja nende kujutlusvõimele, kus kõik on võimalik. Mini Rodini võtab lapsi tõsiselt ja mänguliselt. On oluline, et lastel oleksid riided, mis vastaksid nende isiksusele, meeleolule ja loovusele.
 • Mini Rodini on sündinud ja kasvanud sooviga teha riideid, mida lapsed armastavad, ilma et nende tootmine oleks keskkonnakahjulik ja ka sotsiaalsetes aspektides kahjulik. Mini Rodini valikust leiab riideid lastele, beebidele ja vastsündinutele, mis on valminud 100% orgaanilisest puuvillast ja GOTS sertifikaadiga puuvillast. Õueriided on valmistatud taaskasutatud polyestrist, keskmise kihi riided meriinovillast ja ujumisriided on valminud ookeanijäätmetest. Vaata Mini Rodini tooteid SIIT.

 

vastsündinu kombe geggamoja nordic bebee

 • Geggamoja on Rootsi bränd, mis on üks tuntuimatest orgaaniliste beebiriiete tootjatest Skandinaavias. Nende eesmärgiks on toota riideid, mis näevad head välja, on praktilised, mugavad ja lapsele ohutud.  Geggamoja riiete tootmisel on kasutatud loodussõbralikke materjale ning riietel on GOTS sertifikaat. Orgaanilisi ning loodusõbralikke riideid valides kaitsed Sa lisaks oma lapsele ka meie elukeskkonda, loomi ja inimesi, kes töötavad puuvillatööstustes.  Tutvu GEGGAMOJA toodetega SIIN.