• lilli blogi nordic bebee beebiblogi
 • Väljaminek lapsega, olgu see siis nii väheseks ajaks, kui tahes, vajab ettevalmistust ja läbimõtlemist. Enam ei ole nii, et viskan koti üle õla, kus on niikuinii juba rahakott, telefon ja võtmed sees, ilma, et suuremat sorti inventuuri peaksin tegema ning nende olemasolus veenduma.
 • Nüüd on, lisaks n-ö tavapärasele, vaja kaasa võtta kõik see, mida laps võib vajada ja neid asju on oluliselt rohkem, kui minu omi. Neid on lausa sellises koguses, et pidin suurema märsi ostma ja oma ilusa käekoti kappi ära panema. Jagan Teiega ka, mida Johani jaoks igapäevaselt kaasas kannan, kui väljas käime.
 • Jook ja söök – esimene ja kõige olulisem punkt. Tegemist on aktiivse aastase lapsega, kes hakkab vaikselt iseloomu näitama, tüdineb kergesti poes ära, kui peab kärus istuma, sahmerdab ringi, jookseb ja möllab, kui kärust vabaneb, niisiis jook ja snäkid on meie jaoks üliolulised. Esiteks, snäkkidega saab tema rahutust leevendada, kui, näiteks, poejärjekord pikaks osutub ning teiseks, iial ei tea, kui kaua võib kuskil tegelikult minna, niisiis arvestatav kogus sööki võiks igaks juhuks kaasas olla. Joogi vajalikkust ei pea ma vast isegi mitte põhjendama – nagu ma ise ei välju kodust naljalt veepudelita, kehtib sama ka lapse joogi kohta. Kuumal ajal eriti. Söögiks on üldiselt teraviljaküpsised (jälgin, et ei oleks magustatud, lemmikud on banaani-spelta küpsised), puuviljasmuutid tuubides, mida on lihtne anda ning joogiks tavaline vesi.
 • Mähkmed, niisked salvrätid – ka nendeta ei saa kodust väljuda. Aastane laps ei tee iga natukese aja tagant sellist häda, et pidevalt läheks neid asju vaja, aga jällegi, iial ei tea, milliseks olukord kujuneda võib – äkki läheb tervis halvaks, äkki läheb kuskil kauem, kui planeeritud jne. Äkki, äkki, äkki… Ja kui siis ei ole, on päris jama.
 • Vahetusriided – jällegi, vastsündinuga oli see loomulik, sest nende hädad on tihedad ja üllatusi ning riiete määrimist võib palju ette tulla. Aastane laps ei tee naljalt enda riideid täis, aga, nagu eelmises punktis mainisin, äkki teeb. Aastane laps on juba ka selline, kes suudab endale asju peale kallata – tõmbab kogu veetopsi endale kaela, mis ei ole üldse tavatu, ning siis on hea, kui saab talle kuivad riided selga panna, ilma, et peaks hakkama koju kiirustama. Olukordi, miks on vahetusriideid vaja, on mitmesuguseid, niisiis, need on meil igaks juhuks alati olemas.
 • Mänguasjad – mingid kindla peale toimivad ja lapse lemmikud. Meil on selleks üks põrisev lennuk, mille rattaid ja propellerit kruttida, käpiknukk, mis on ta absoluutne lemmiksõber ja vahel mahub midagi veel. Kui oli hammaste tuleku aeg, oli täiesti mõeldamatu, et jätaksime närimislelu maha. See oli üks kindel käekoti osa. Ega need mänguasjad kaua ei toimi, pigem tahab ta kõike muud, kui oma asju, aga mingiks ajaks mõjub ning eriti siis, kui ise suure innuga nendega mängid.
 • Soojad riided – olgugi et on suvi, siis teada on, et ilmad on meil heitlikud – ma ei tea iial, millal tuleb vihm või tugev tuul, äkki tahame kuskile kauemaks jääda jne. Johani jaoks on alati kaasas soojem dressipluus, tuulejope ning müts. No mütsita ei lahku me niikuinii, see on nii päikese, tuule, jaheda, kuuma – kõige vastu.
 • Päikesekaitsekreem – samamoodi, nagu valmistume jahedaks, oleme valmis ka kuumaks ilmaks. Mütsi juba mainisin, see on meil alati kaasas, et päikesepiste ohtu vähendada, aga naha kaitseks on kotis SPF 50 päikesekaitsekreem, mis on apteegist ostetud ning mugavas spreipudelis, et saaks kiiresti ja mugavalt peale kanda.
 • Tekk – äkki jääb kärus magama, äkki hakkab tal magades jahe, jälle need äkki’d. Selleks puhuks on mul alati õhuke puuvilla või õhulise koega meriinovillane tekk kaasas.

100% meriinovillast beebitekk, Vilde&Voldemar

 

 • Need on asjad, mis on meil alati kaasas – kotis, kärus, autos, kuidas mugavam on ning vastavalt sellele, kuidas liigume. Olgu me jala või autoga, siis käru on meil alati kaasas, niisiis, suuremad asjad, nagu tekk ja riided, saab kärus või autos hoida, söögid-joogid-mänguasjad on mul alati kotis. Vahepeal mõtlesin, et reaalselt mähkmeid ja vahetusriideid ei ole ma väljas vajanud juba väga kaua, mitu kuud ning läksin hooletuks, et ah, pole neid asju nii palju ka vaja, kuni hiljuti sain meeldetuletuse.
 • Läksime perega Viimsisse. See mõte tuli meil üsna järsku, et lähme sinna ühte söögikohta sööma, teeme õige väikese sõidu. Mõeldud, tehtud. Kui kohale jõudsime ja auto ära parkisime ning Johani turvatoolist välja võtsin, avastasin, et tal on mingi tõeline häda peal olnud – püksid, body, turvatool – kõik on täis ja läbi mähkme tulnud. Õnneks oli tegemist nn nr 1 hädaga, aga siiski.
 • Selline asi juhtus esmakordselt, et tal nii oli ning esmakordselt ei olnud meil kaasas ühtegi mähet, salvrätikut ega vahetusriideid. Need lihtsalt ununesid, kuna ma ei teinud hoolikalt seda n-ö inventuuri, olin juba lohakaks muutunud. Tavaliselt oli koti põhjas vähemalt 1 mähe alati ning riideid polnud juba kuude kaupa vaja läinud, niisiis, ma ei kontrollinud, kas mul on varud kaasas, võtsin vabalt, et ah, ju on ja niikuinii ei lähe vaja ka.
 • Ega midagi, läksime söögikoha asemel erinevatesse Viimsi keskustesse, et mähkmeid osta ning lootsin, et hädapärast leiab ehk ühed kuivad püksidki jalga, sest ära me ei tahtnud minna, plaan oli ikka tagasi sööma jõuda. Mähkmeid ja salvrätikuid leiab igast toidupoest, aga sobivaid pükse tema suuruses, ka hädapärast mingisuguseid ei leidnudki. Lõpuks võtsime vastu sellise otsuse, et paneme kuivad mähkmed, jätame märjad püksid ja lähme sööma.
 • Kuna olime väliterrassil ning ilm oli juhuslikult tohutult kuum, siis see meid nii otsustama panigi (iga muu ilmaga oleks loomulikult kojusõit) – püksid kuivasid üsna kiiresti ära, meie, aga, tundsime süümepiinu ning end halbade vanematena ja seal, söögilaua ääres, lubasime üksteisele, et enam ei välju me mitte iial kodust mähkmevaruta ega vahetusriieteta.
 • Nii, et jaa, kott on mul korralikult varustatud ka siis, kui plaan on minna kasvõi tunnikeseks õue – plaanid võivad tahtlikult või tahtmatult muutuda ning mulle meeldib see vabadus, eriti suvel, et nüüd ja kohe saame otsustada, et läheks sinna või tänna, ilma, et peaks uuesti koju pakkima minema.

 

Lilli

https://filtrita.wordpress.com/