Te olete ju näinud neid ägedaid ja võiks öelda et lausa geniaalseid lasteriideid, mida pakub klikkklakk? – Need on need vahvad pulloverid, särgid, püksid ja tuunikad millele saab ise (laps) vastavalt soovile ja tujule trukkidega detaile lisada/vahetada – on ju lahe idee? 🙂

Nagu ikka esitasime ka klikkklakkile Bebee 5 küsimust! Loe edasi ja saad teada, mida arvab Liisianne kodumaisest lasteriiete disainist ja mis soovitus on tal inimestele, kes otsivad toredat ja praktilist katsikukingitust.

1. Kuidas Sa jõudsid oma lasteriiete brändi loomiseni? – klikkklakk’i lugu sai alguse vajaduspõhiselt. Peale poja sündi mõistsin, et asjade tarbimine ületas tunnetuslikult normaalsuspiiri. Tundsin, et peaks selles osas midagi ette võtma. Jagades seda probleemi teiste emadega, leidsin mõttekaaslasi, kellega tahtsime leida toodet, millel on pikk tarbimisperiood ning mis oleks lastele endile ka tore. Samuti olen näinud sõprade/tuttavate pealt, et tarbimine ei lõppe vaid saab täiesti uue hoo, kui perre sünnib ka veel teine laps, kes võib olla vastassoost ning vajab garderoobis uut koloriiti. Olime küsimuse ees, kuidas sellist tarbimist saaks vähendada? klikkklakki eesmärk on pakkuda perele toredaid funktsionaalseid lasterõivaid, mis oleksid jätkusuutlikud ning mida saaks ise muuta vastavalt lapse soole, soovile või ilmavajadustele.

2. Mis on Sinu nipid beebiriiete ja lasteriiete valimiseks ja ostmiseks? Millest sa ise lähtud? – Kuna olen ise pikalt jaekaubanduses töötanud, siis olen väga kriitiline tarbija. Lasterõivad, mis ei ole korralikult valmistatud ning millel on kehv kvaliteet, mm… neisse ma lihtsalt ei investeeri. Samuti on oluline, et riided, mida lapsele ostan, ei oleks valmistatud Aasias lapsetööjõu poolt. See on teema, mis kõnetab mind väga ning mis teeb haiget, et ühiskond sellist mentaliteeti soosib. Olen suur Eesti Disaini austaja ning tahan kohalikel ettevõtjatel aidata ellu jääda, mistõttu eelistan tihti “Made in Estonia” tooteid. Ka oma toote väljatöötamisel olin järjekindel seni, kuni saime tootele sellise materjali ja kvaliteedi, mida tõepoolest ise poest meeleldi ostaksin. Minu moto siinkohal on, “They way you do anything is the way you do everything” (tõlge: See, kuidas sa teed kõike on viis, kuidas sa teed mida iganes.)

 

3. Mis iseloomustab Sinu arvates Eesti beebiriiete/lasteriiete disaini? – Kindlasti lihtsus ja minimalism aga ka ilusad värvid ning mustrid. Mulle meeldib, et Eestis on kättesaadavad väga
professionaalse disainiga toredad lasterõivad. Ettevõtjaid on erinevaid, kuid tundub, et kvaliteetse materjali kasutus on enamikele prioriteetne ning tõepoolest nähakse lasterõivaste tootmiselvaeva.
Lapsepõlvelood minevikust annavad ainestikku ka toodetele – mustrid, lõiked, riietusmisestiilid jne Võibolla peaks veelgi rohkem leidma neid tooteid, mis eristaksid Eesti toodangut üldisest ning aitaksid paremini leida kohta ka eksportturgudel.

 

4. Miks peaksid inimesed eelistama just Eesti disainerite beebi- ja lasteriideid? – Hmm, hea küsimus. Raske on sõna võtta seal, kus võib olla tarbimisest väga erinev arusaamine. Mina arvan, et Eesti toodet peaks eelistama juba sellepärast, et see võib olla see sama Sinu tuttav lähiringkonnast, kes on näinud kõvasti vaeva selle toote arendamisel ja tootmisel. Selline ühtehoidmine ja toetus annab kindlasti Eesti Disainile paremad tuleviku väljavaated. Laiemalt vaadates on ju uhke olla pärit väiksest, kuid väga tublist ja ettevõtlikust riigist, kus tootlus toimib väga hästi.

 

5. Millise nõuande annaksid inimesele kes ostib praktilist ja ilusat katsikukinki? – Mujal maailmas on väga levinud katsikupeo kinginimekiri. See oleks teretulnud lähenemine ka Eestis, mis teeks kõikidele asjaosalistele kingiostud lihtsamaks ning säästaks asjatutest kulutustest. Isegi kui ma ei oleks klikkklakkiga seotud, soovitaksin kiigata klikkklakki tooteid. Need rõivad on just sellised, mida on hea kinkida, kuna vanemad saavad sealt edasi ise detaile vajaduspõhiselt juurde osta. Paar pükse ning pullover, millel on tore disain ning mänguline funktsioon, on igale lapsele ja vanemale meeltmööda.

 

Kas pole äge, et meie oma väiksest Eestist kerkib nii lahedaid ideid ja ägedaid brände? 🙂 Mine tutvu ja vaata klikkklakki  Bebee.ee poes kus pakume suurimat valikut Eestis disainitud lasteriietest.