Eerin

Eesti kaubamärgi Eerin tootevalikus on sertifitseeritud 100% orgaanilisest puuvillast ja bambusviskoosist imiku- ja lasteriided, tekid ning vannilinad. Kõik toodetel olevad pildid on prinditud käsitsi. Eerini rõivad on kasvule 50-152 cm.

Eerin on loodud Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini magistrandi Jette Heinlo poolt 2009. aastal. Jette jaoks on oluline, et rõivaste tootmisprotsess toimuks Eestis, see annab tööd kohalikele ning tagab kõrge kvaliteedi. Eerin on teinud koostööd mitmete andekate disainerite ja kunstnikega nagu Ulla Saar, Sigrid M. Leis, Eelike Virve jt.

Orgaaniline puuvill sobib hästi nahale ja on suurepäraselt hingav materjal. Mitteorgaanilist puuvilla iseloomustatakse tihti naturaalse materjalina kuigi ta on kõrgelt läbi kultiveeritud ja töödeldud. Sünteetilisele kangad tekitavad allergiaid, staatilist elektrit ning põhjustavad higistamist. Tööstuslikul puuvillakasvatusel kasutatav suur kemikaalide hulk jõuab ka lõpp-produkti ehk rõivasse ning võib samuti põhjustada erinevaid nahaärritusi. Ei tasu unustada, et vastsündinu nahk on mitmeid kordi õhem ja vastuvõtlikum kui täiskasvanu oma.

 

 

 

Share

TEISED DISAINERID

Vasta