Bebe Organic

 

Jätsime 2013. aastal enda elu Londonis sinnapaika ja kolisime koos oma pisipojaga tagasi Eestisse Tallinnasse. Kuna meie pojal on tundlik nahk ja tal diagnoositi atoopiline dermatiit, tahtsin talle pakkuda tema nahale kõige paremini sobivaid riideid. Pärast põhjalikku beebirõivaste uurimist leidsin vaid mõne üksiku kaubamärgi, mis vastas mu vajadustele ja soovidele.

Umbes samal ajal avaldas Greenpeace uuringu selle kohta, et laste ja imikute riietest, mida toodavad paljud suured rõivatootjad, on leitud ohtlikke kemikaale. Nende seas oli nii kiirmoe, spordirõivaste kui ka luksusrõivaste kaubamärke. Uurimine kinnitas, et eriti ohtlike kemikaalide kasutamise ja nende taseme vahel olulisi erinevusi ei olnud. Väidetavalt võivad sellised kemikaalid organismis koguneda ja mõjutada hormoone. Katsed näitasid, et paljudes toodetes leidus ftalaate, mida kasutatakse plastiku pehmendamiseks. Ftalaadid on põhjustanud suurt poleemikat ja väidetavalt võivad need mõjutada kasvueas laste hormoone. Samuti leiti per- ja polüfluoritud (PFOA) kemikaale, mis pidavat mõjutama reproduktiivset ja immuunsüsteemi. Loomkatsed on tõestanud, et need võivad põhjustada vähki. Samuti leiti riietest antimoni, mis on oma omadustelt väga sarnane arseenile. Teada on, et antimon põhjustab dermatiiti ja hingamisprobleeme. Sokkidest, jalatsitest ja spordirõivastest leiti fungitsiide, mida tuntakse organotoksiinidena. Nendega pidev kokkupuutumine võib kahjustada immuun- ja närvisüsteemi.

Noore ja mureliku emana ning Londoni moekolledži magistriõppe lõpetajana pidasin enda jaoks loomulikuks seda, et loon beebiriideid looduslikest materjalidest, mis ei kahjusta lapsi ja imikuid ning on elegantsed ja alati moes.

Bebe Organicu kollektsioonides on oskuslikult ühendatud uus ja vana, taaselustades klassikalisi stiile tänapäevases võtmes. Kõik esemed on tehtud käsitsi ja suurt tähelepanu on pööratud detailidele, mis muudavadki need eriliseks. Hinnaliste looduslike kangaste ja ajatute mudelitega tegelevad ja õmblevad need seejärel kokku oskuslikud käsitöölised Eestis, et iga viimane kui rõivaese oleks valminud parima võimaliku kutsestandardi kohaselt. Minu juhtpõhimõte ja eesmärk seoses kaubamärgiga Bebe Organic on toota parima kvaliteediga looduslikke, elegantseid, luksuslikke ja ajatuid beebiriideid. Meile on väga tähtis see, et meie lõpptoode oleks aus, eetiline ja säästev. Meie materjalide tarnijad on sertifitseeritud ja neid kontrollivad sõltumatud asutused.

Emake loodus on kinkinud meile erakordsed vahendid, mida kasutame suure armastusega oma rõivaste loomisel, mis on alati moes ja kvaliteetsed. Loodan siiralt, et kõik see imeline ja põnev, mida annab mulle mu töö ja öko-eluviis, väljendub ka rõivastes. Või siis vähemalt seda, et rõivad täidavad ülesannet, milleks need on loodud: hoiavad meie pisipõnnid ilusa ja tervena turvaliselt ja soojas. Bebe Organicu rõivaid saavad kanda veel paljud tulevased väikeste tüdrukute ja poiste põlvkonnad.

 

Share

TEISED DISAINERID

Vasta