• Tere kõigile! Mina olen Lilli – 30. aastane ema ja blogija. Mul on hea meel, et nüüdsest saan jagada enda kogemusi lapseootusest, elust väikelapsega ning kõigega seonduvast ka Nordic Bebee lehel, kuid enne tutvustan end pisut ja räägin lähemalt sellest, milline on minu teekond siiani olnud. 
beebiblogi Nordic Bebee jontsuga

Lilli ja Johan

  • Enne lapsega koju jäämist töötasin pikalt kaubanduses – olin harjunud väga pikkade töötundidega, ringi sahmima siin-seal ning lastest ei olnud mul mitte vähimatki aimu. Minu elu oli töö ja eneseteostus, millest lapsed jäid väga kaugele. Ma ei olnud kunagi näinud ühtegi väikest sugulast ega tuttavat üles kasvamas, niisiis beebidest, lastest, nende vajadustest ja oodatavatest olukordadest ei teadnud ma suurt midagi. Ometi tiksus ka minu peas ja südames soov saada emaks ning enne 30. sünnipäeva see otsus teoks saigi.
  • Lisaks sellele, et lastest ei teadnud ma midagi, ei teadnud ka rasedusest midagi – ootasin vaid seda, millal mul lõpuks ometi tuleb see siniroosamanna tuju ja õndsus peale, mis nii paljudel tundus olevat. Üsna kiiresti taipasin, et see, mida olen näinud internetis – erinevates sotsiaalmeediakanalites kui ka paljudes blogides, ei pruugigi toimuda minuga, mis on ka loogiline – inimesed, iseloomud, elukorraldus – kõik on ju erinev. Reaalsus, mille enda jaoks avastasin, oli midagi muud kui Pinteresti-vääriline pilt ning taipasin, et see ei olegi minu ideaal, kuigi olin ammu ette kujutanud just nn ideaalbeebindust. Arvasin alati, et see tuleb iseenesest ja küllap olen varem liigselt tööle pühendunud. Kujutasin ette, kuidas hakkan olema lahe ja särav rase ning beebibuduaar on viimase peal sätitud – pehme, kutsuv ja kõikvõimalikke nunnudusi täis. Tuli välja – see ei olegi minu või minu maitse.
  • Niisiis, hakkasin blogima sellest, mida mina raseduse ning beebi kõrvalt tunnen – ausalt ja ehedalt. Minu üheks eesmärgiks oli pakkuda lugemist ning äratundmist neile, kes kogevad sama ja kes mõistavad, et ma ootan ja armastan enda last sama palju, kui need emad, kes naudivad rasedust ning tegelevad intensiivselt kõhubeebinduse ja muu taolisega, mis minust kaugeks jäi.
  • Nüüdseks on mul täiuslik 10-kuune poeg Johan ning olen taas lapseootel. Teise lapse eeldatav sünniaeg on talvel, seni aga avastan jälle raseduse ning vastsündinuks valmistumise maailma ja jälgin huviga, milliseks seekord kõik kujuneb. Kuna üks kogemus on juba olemas, siis seda parem on nüüd ettevalmistusi teha – mida ostsin, kuidas tegin eelmine kord ning mida teen seekord samamoodi/teisiti ja miks.
  • Seda ja muid teemasid hakkangi siin lehel ka Teiega jagama – kirjutan nii asjadest kui emotsioonidest. Loodan, et leiate minu postitustest lugemis- ja mõtlemisainet, nõuandeid ning veidi meelelahutust.